Ubezpieczenia komunikacyjne - Adamczuk Serwis Finansowy

Wypełnij formularz.
Skontaktujemy się z Tobą.

ZNAJDŹ
PLACÓWKĘ

Auto Casco

Auto Casco

Ubezpieczenie pojazdu mechanicznego, w którym Ubezpieczyciel zapewnia ochronę dla Ubezpieczonego w przypadku kradzieży, uszkodzeń czy szkód wyrządzonych przez kierującego lub osoby trzecie.

Assistance

Assistance

Assistance gwarantuje Ci komfort w codziennym użytkowaniu ubezpieczonego pojazdu, który może zostać zakłócony podczas nagłej awarii w drodze, problemów z odpaleniem samochodu czy też innych nieprzewidzianych okoliczności.

NNW

NNW Komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW zapewni całoroczną ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń drogowych, które mogą narazić Ciebie i podróżujących z Tobą pasażerów na utratę życia lub zdrowia.


Ubezpieczenie OC właściciela pojazdu mechanicznego jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego (samochodu, ciągnika rolniczego, a nawet przyczepy) ma obowiązek zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. Uwalnia ono sprawcę kolizji czy wypadku drogowego z obowiązku wypłacenia z własnej kieszeni odszkodowania osobie poszkodowanej. Zakres ubezpieczenia określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, zatem jest ono takie same we wszystkich towarzystwach. Wraz ze wzrostem liczby samochodów poruszających się po drogach, rośnie ryzyko występowania szkód komunikacyjnych, wzrasta także wartość wypłacanych odszkodowań. Z tego powodu państwo nakłada na wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych obowiązek posiadania OC komunikacyjnego, obowiązek ten mają także właściciele nie użytkowanych pojazdów.

Ubezpieczenie auta od odpowiedzialności cywilnej to zakup niezbędny. Kara jaką musi zapłacić kierowca jadący pojazdem bez ważnej polisy OC jest wyznaczona urzędowo i stała. Nie da się jej obniżyć, wynegocjować, zmniejszyć, uzależnić od dochodów itp. W 2015 roku kara za brak oc wynosi 3500zł. Taką karę zapłacisz, jeśli zatrzyma Cię policja i stwierdzi, że nie masz ważnego ubezpieczenia. Bądź pewny, że nic nie da tłumaczenie, że zapomniałeś z domu kwitka potwierdzającego zawarcie polisy. Nie tylko policja, ale każdy kierowca, może bardzo łatwo sprawdzić kto ma a kto nie ma OC – te informacje są dostępne na stronach internetowych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.